astrologia wedyjska neptun w raku

„Jaki jest Twój znak zodiaku?” To może być początek interesującej rozmowy, chyba że trafisz en miłośnika astronomii będącego akurado w nienajlepszym nastroju. Zanimo como pytanie lub odpowiesz na ne, miej na uwadze 1 istotny szczegół: coś, co uważasz za Twój znak zodiaku odpowiada położeniu Słońca względem gwiazdozbiorów por 2200 u. Podstawy astrologii co prawda mają swoje korzenie w astronomii, a raczej obydwie mają wspólną przeszłość, pero należy mylić tych dwóch dyscyplin. Astronomía wyjaśnia naturę obiektów na niebie y ich położenie, astrología szuka naiwnych, którzy uwierzą, że ma to jakikolwiek wpływ na ich życie.

Na początek kilka podstawowych uwag. Według astrología, charakter y przyszłe losy człowieka rzekomo można przewidzieć z układu gwiazd y mundo w chwili urodzenia. W tim miejscu od razu pojawia się pierwszy problem, ktorym jest rozmiar y kształt kosmosu. Kiedy powstawała astrología nie znano głębi nieba y uważano, że gwiazdy oraz planety znajdują się en płaskich „sferach”. W rzeczywistości gwiazdy (y también inne ciała niebieskie) znajdują się w różnych odległościach – nie tylko względem siebie co częściowo widać „gołym okiem”, ale również – czego nie wić. Dodajmy, że chodzi tú u ogromne odległości. Przykładowo światło wyemitowane przez gwiazdę Polluks z gwiazdozbioru Bliźniąt dociera do Ziemi przez 34 lata, az gwiazdy Mekbuda (w tim samym gwiazdozbiorze) przez aż 1170 la. Oznacza to, że obraz neba, który widzimy jest mocno nieaktualny y przykładową gwiazdę oddaloną od Ziemi o 1000 late świetlnych widzimy taką, jaką była 1000 late temu. Co więcej, widzimy ją tam, gdzie była 1000 lat temu, a w tim czasie mogła przemieścić si w inne miejsce. Gdyby przestała istnieć, na naszym niebie jeszcze przez tysiąc lat byłaby możliwa do obserwacji. Tym samym, okazuje się, że gwiazdozbiory (w tim gwiazdozbiory zodiakalne) si wynikiem jedynie złudzenia optycznego bueno w rzeczywistości tych gwiazd (w zdecydowanej większości przypadków) .

astrología

Silny Saturn

Ne można lekceważyć wpływu Saturna en ludzkie losy. W astrología zwyczajowo mowi się o silnym y słabym wpływie Saturna. Pierwszy characterize o wielkiej sile woli. Takie pojęcie como samodyscyplina nie jest mu obce, wie, como kontrolować nie tylko swoje zachowanie, ale także emocje. Tono nadmiernie ostrożna osoba, która nie pogrąża si w wątpliwych działaniach. Jest cierpliwy y wie, że nadejdzie czas, kiedy sytuacja ułoży się na jego korzyść. Pracowitość wyróżnia ludzi, w których Saturno ma silną pozycję. Se gotowi do pracy w dzień iw nocy. Niesamowita wytrwałość y poświęcenie pozwala im osiągać swoje cele y rozwiązywać złożone problemy. Umiejętność logicznego myślenia nie przeszkadza takim ludziom patrzeć na życie y jego przeszkody z filozoficznego punktu widzenia. Są umiarkowanie oderwane y nie szaleją w trudnych y awaryjnych sytuacjach. Mają szczególne poczucie sprawiedliwości y uczciwości, co pozwala im zajmować wysokie y dobre stanowiska. Zwykle odnoszący sukcesy y zamożni, prowadzą raczej ascetyczny tryb życia.

krzyż Matki, wznoszący się z Półksiężyca Duszy, jest formą y systemem wywodzącym się z Duszy.

Polecamy książkę: Podręcznik astrología praktycznej. Znaczenie mundo w horoskopie urodzeniowym

Neptún w Baranie

Deja un comentario